Vă rugăm să rețineți că, incepand cu 1 octombrie 2025, Guvernul din Mauritius va introduce o taxă turistică de 3 EUR de persoană pe noapte pentru sejururile la hotel. Copiii sub 12 ani vor fi scutiți. Taxa va fi colectată de către instituție.
Hotelul Astroea Beach oferă cazare pe plaja Pointe D'Esny, langă Mahebourg, și oferă un centru spa și activități acvatice. Oaspeții pot folosi echipament de snorkeling și pot inchiria biciclete și scutere.
Decorate intr-o temă acvatică liniștitoare, camerele includ TV cu ecran plat și aer condiționat. Fiecare cameră are o zonă de relaxare și o terasă mobilată cu vedere la mare sau la grădină.
Restaurantul și barul Etoile de mer se află la fața locului. Restaurantul de pe plajă pregătește preparate din fructe de mare, bucătărie locală și internațională. Oaspeții pot savura cocktailuri la bar.
Mahebourg se află la 12 minute de plaja Astorea, iar Aeroportul Internațional Sir Seewoosagur Ramgoolam este la 10 km.
Dotarile hotelului