Parque Vacacional Eden oferă o experiență de cazare confortabilă și relaxantă, fiind ideal pentru familii și cupluri. Hotelul dispune de o varietate de facilități, inclusiv piscine exterioare, grădini frumos amenajate și zone de relaxare, unde oaspeții se pot bucura de soare și de peisajul tropical. De asemenea, hotelul oferă servicii de recepție 24 de ore, asigurându-se că nevoile oaspeților sunt îndeplinite în orice moment.
Camerele hotelului sunt dotate cu facilități moderne, inclusiv televizoare cu ecran plat, minibare și băi private. Fiecare cameră oferă un spațiu confortabil și primitor, ideal pentru relaxare după o zi plină de explorări. Unele camere dispun de balcoane private, oferind vederi spectaculoase asupra grădinilor sau a peisajului din jur, ceea ce adaugă un plus de confort și intimitate.
În apropierea hotelului, oaspeții pot explora atracții celebre, cum ar fi complexul de piscine cu apă de mare „Lago Martiánez”, situat la doar 1.000 m distanță. De asemenea, Parcul Taoro, la 300 m, oferă oportunități excelente pentru plimbări și relaxare în natură. Centrul orașului Puerto de la Cruz, cu magazine, restaurante și viața de noapte vibrantă, este ușor accesibil pe jos, permițând oaspeților să descopere cultura locală.
În ceea ce privește mesele, Parque Vacacional Eden oferă opțiuni variate pentru mic dejun, inclusiv preparate locale și internaționale. Restaurantul hotelului servește mese delicioase, iar oaspeții pot savura băuturi răcoritoare la barul de lângă piscină, creând o atmosferă plăcută pentru socializare și relaxare.
Dotarile hotelului